blue flower

 

BIALY PODZIEKOWANIA MEDIA

Szanowni Mieszkańcy Gminy Krośnice

Niedługo zacznie obowiazywać cisza wyborcza.

Chciałbym podziękować Tym wszystkim osobom, które chciały spotykać się ze mną, chciały mnie wysłuchać, chciały zadawać pytania.

Teraz pozostało już tylko pójść 30 listopada do lokalu wyborczego i oddać swój głos.

Zachęcam Wszystkich, bez względu na poglądy - weźmy udział w wyborach.

Pozdrawiam serdecznie
Andrzej Biały

Szanowni mieszkańcy Gminy Krośnice

W związku z publikacją przez Andrzeja Białego stosownego oświadczenia, w którym apeluje on o zaprzestanie wzajemnych ataków i insynuacji, proszę o zrozumienie mojego stanowiska, gdyż postępowanie KW Mirosława Drobiny przeszło w moim mniemaniu jakiekolwiek granice, włączając moralność i przyzwoitość osób mieniących się być włodarzami - osób publicznych.

Pomijając w całości treść ulotek hołubiących p. Drobinę pod szyldem „Dumni Obywatele Gminy Krośnice”, które to tysiącami (sic!) powstają, jak nam wiadomo, w gabinetach Urzędu Gminy, pomijając kwestię pieniędzy publicznych wykorzystywanych do kampanii kandydata na wójta, perfidia i cynizm osób z kręgu Drobiny i Stasiaka sięgnęła zenitu. Oto od dzisiejszych godzin porannych, pracownicy krośnickiego ZUK, roznoszą w całej gminie ulotki podpisane przez swojego dyrektora Artura Kęsego, w których to zwierzchnik jednostki organizacyjnej naszej gminy wyraża swoje „zaniepokojenie docierającymi do niego informacjami”, że w momencie objęcia stanowiska wójta Andrzej Biały odda nasz majątek komunalny w postaci sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, milickiej spółce PGK „ Dolina Baryczy”. Na czerwono podkreślił on, że następstwem dla mieszkańców gminy Krośnice, będzie po pierwsze podwyżka o 100 % cen za ścieki, a po wtóre wyzbycie się przez gminę majątku o wartości 45 milionów (sic!). Następnie w postaci wykresów słupkowych, uzasadnia przewidywaną wielkość podwyżek z podsumowaniem, iż wszystko to zaszkodzi mieszkańcom gminy Krośnice. Już samo bezpodstawne straszenie mieszkańców jest perfidią, wynikającą bezpośrednio z patologii krośnickiego „układu”. Wydaje się, iż p. Kęsy nie posiada elementarnej wiedzy na temat funkcjonowania Zakładów Usług Komunalnych, a w szczególności PGK „Dolina Baryczy”. Fakty są bowiem bardzo wymowne i w całości dyskredytują plugastwa, którymi operuje wieloletni dyrektor. PGK bowiem jest spółką, w której dzięki zabiegom Wybierały (???), większość udziałów jest w posiadaniu milickiego samorządu. Dzięki tym zabiegom, odsunięto p. Szydełkę z prezesowania w spółce i zastąpiono uległym i podporządkowanym p. Węgrzynem, a za wszystkimi działaniami stoi zwierzchnik ideowy i myślowy milickiego burmistrza, sam nadStasiak. Jestem pewien, że całość tych szkalujących dobre imię Andrzeja tekstów wychodzi spod ręki wiejskiego sekretarza, a wójt Drobina już zwyczajowo jest nie mającą zielonego pojęcia marionetką, która nawet nie zdaje sobie sprawy, czym zajmują się podlegli mu dyrektorzy. Wszystko co powyższe, mam nadzieję, jest wystarczającym uzasadnieniem niniejszego tekstu, bowiem uważam, że okres braku podstawowych zasad demokracji i samorządności, powinien zostać definitywnie zakończony.

W następstwie publicznych i bezpodstawnych oskarżeń, bez względu na wynik wyborów, będę przekonywał Andrzeja Białego, do złożenia pozwu cywilnego, w którym to domagać się będziemy odwołania oszczerstw, które nie tylko zmierzają do zdyskredytowania uczciwości Andrzeja, ale też negatywnie przedstawiają całe środowisko KSS. Działania te miały tylko jeden cel - zniechęcić mieszkańców do kandydata na stanowisko wójta, a w przełożeniu dać wygraną Drobinie i jego świcie. Dodatkowo, w najbliższym czasie złożę pisemne zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, polegającego na bezprawnym wykorzystaniu stanowisk urzędniczych do celów prywatnych oraz o postępowanie niezgodne z prawem i normami etycznymi, którymi powinien kierować się każdy pracownik samorządu terytorialnego.

 

                                          Przewodniczący KSS

                                     Marcin Ciesielski  

Szanowni Mieszkańcy Gminy Krośnice

Okazuje się, że po ostatnim moim apelu, zaatakowano mnie z jeszcze większą siłą niż wcześniej.

Rozdawane są mieszkańcom ulotki, w których w sposób perfidny przedstawia się KSS i moją osobę, jako tych, którzy są przeciwni wszystkiemu, że podniosą wszelkie podatki i opłaty w gminie, sprywatyzują ZUK itd.

Ja Andrzej Biały publicznie oświadczam, że to są KŁAMSTWA.

Zanim uwierzycie w te KŁAMSTWA, zadajcie sobie pytanie - ile przez te 12 długich lat naobiecywał Wam Pan Drobina, a ile z tego dla Was zrobił? Nie dla turystów z Wrocławia - dla WAS!

Ile milionów wydał na korty, kolejkę i basen, a ile na Wasze potrzeby?

Szanowni Państwo

Nie poddaję się, dalej będę mówił prawdę na głos i żadna kłamliwa propaganda tego nie zmieni.

Wielokrotnie przekazywałem na różne sposoby, jakie mam propozycje dla mieszkańców naszej gminy.

Mówiłem to szczerze.

Jestem młody, pracowity, szybko się uczę, potrafię słuchać i współpracowach z innymi. I co najważniejsze - nie będzie mną nikt sterował. Nie będę się tłumaczył przed żadnym sekretarzem!

Jeśli wybierzecie mnie - to Andrzej Biały będzie wójtem. Jeśli wybierzecie Mirosława Dobinę - to sami wiecie ...

Wam, Szanowni Mieszkańcy , pozostawiam podjęcie decyzji, bo to jest Wasze suwerenne prawo.

 

Z wyrazami szacunku

Andrzej Biały

kandydat na Wójta Gminy Krośnice

 

Ps.

Nie wstydzę się podpisać, pod tym co piszę. Moja duma mi na to pozwala.

 

Wczoraj na spotkaniu w Krośnicach była okazja dla wszystkich, moich zwolenników jak i przeciwników, aby osobiście zadać mi pytania.

Niektórzy z tego skorzystali.

Nie rozumiem dlaczego osoby, które wypisują i wywieszają różne informacje na mój temat, nie chcą się pod tym podpisywać.

Mam nadzieję, że nie wstydzicie się tego, co wieszacie na swoich ulotkach!

Mnie nie musicie się bać.

Pozdrawiam Wszystkich i zapraszam, jeśli chcecie ze mną dyskutować, przyjdźcie na moje spotkania z mieszkańcami.

 

Kuźnica Czeszycka w środę o 18:00 w szkole.

Wierzchowice w czwartek o 18:00 w świetlicy.

Bukowice w piątek na 18:00 w świetlicy.

 

Nagranie z niedoszłej debaty

 

 

Z wyrazami szacunku
Andrzej Biały

 

Zwracam się z prośbą do wszystkich mieszkańców Gminy Krośnice,

aby zaprzestać wzajemnych ataków na siebie.

Te wybory wywołały wiele emocji, czasem trudno jest nad nimi zapanować. Pamiętajmy jednak, że za tydzień będzie już po wyborach. Bez względu na wynik przyjdą normalne codzienne dni. Dalej będziemy żyć w naszej gminie pośród sąsiadów, pośród swoich znajomych. Każdy może wyrażać swoje poglądy, ale róbcie to w taki sposób, aby nie obrażać innych. Rozmawiajcie ze sobą, dyskutujcie na argumenty, ale nie obrażajcie innych i nie atakujcie.

Bardzo Was o to proszę.

Z wyrazami szacunku
Andrzej Biały